قدرت و قیمت انواع موتورهای کرکره برقی

قدرت و قیمت انواع موتورهای کرکره برقی

کرکره برقی به‌ سرعت به یک جزء ثابت از املاک مسکونی و محل کسب‌وکار تبدیل‌شده است، که ایمنی محیط شمارا فراهم می‌کند. ازجمله مزایای استفاده از کرکره برقی، ظاهر آراسته از چشم بیننده و البته بدون آلودگی صوتی در هنگام استفاده می‌باشد.گاهی اوقات کرکره فقط به‌عنوان نما استفاده می‌شد، بخصوص در کرکره‌های قدیمی، که در این صورت اگر کرکره به مدت طولانی باز نمی‌شد ممکن بود دچار زنگ‌زدگی شود و باز و بسته شدن با مشکل مواجه شود. البته کرکره‌های قدیمی مشکلات امنیت قابل‌توجهی داشتند شما می‌تواند باز و بسته شدن کرکره برقی خود را بر اساس برخی شرایط از قبیل سطح دمای محیط و یا سروصدا تنظیم کنید همچنین می‌توان در داخل منزل و از طریق کنترل از راه دور، کنترل نمود. کرکره برقی، چه از داخل و چه از بیرون داری نمای خوبی است و توسط مالک ساختمان، باز و بسته می‌شود کرکره برقی سطح بالاتری از امنیت را فراهم می‌کند و در کاهش سروصدا و هرگونه نفوذی به داخل، بسیار عالی می‌باشد , مزیت کلیدی کرکره برقی غلتکی الکتریکی، این است که می‌توانند با سیستمهای اتوماسیون خانگی ترکیب شوند.  سیستم کرکره برقی با استفاده از جریان متناوب (AC) همان سیستم برق خانگی و یا با ولتاژ پایین جریان مستقیم قدرت (DC) مانند باتری و یا پانل‌های خورشیدی کار می‌کند.

 

انواع موتورهای کرکره برقی

در کل، انواع موتورهای کرکره برقی برقی را می‌توان از جهت های مختلف دسته‌بندی کرد موتورهای کرکره برقی از تنوع بالایی برخوردارهستند این تنوع بر قیمت موتورهای کرکره برقی نیز تأثیرگذار خواهد بود. برای این تنوع می توان به نوع کاربری کرکره برقی اشاره کرد. قطعاً موتوری که قرار است کرکره برقی به‌اندازه طول و عرض یک پنجره را بالا و پایین بکشد ازنظر خصوصیات باید بسیار متفاوت‌تر از موتوری باشد که قرار است درب یک پارکینگ یا یک کارگاه را بالا و پایین بکشد.

 

موتور توبولار کرکره برقی

موتور توبولار کرکره برقی، از رایج‌ترین شکل موتور است که به منبع برق خانگی وصل می‌شود. موتور توبلار در داخل یک محور غلتکی و معمولاً به‌صورت یک لوله فلزی که در انتها دارای برجستگی است، قرارمی گیرد. موتور کرکره برقی توبلار یک آچار فابریک اضافه برای مواقع ضروری هنگام قطع برق دارد که می‌توان برای بالا و پایین کردن کرکره برقی، بدون وجود برق از آن استفاده کرد. موتور توبلاری با قدرت ۱۰۰ نیوتن می‌تواند کرکره ای با وزن ۱۸۰ کیلوگرم را بالا بکشد هدف اصلی استفاده از کرکره برقی، افزایش ایمنی در درب ورودی برای جلوگیری از تلاش مزاحم ها برای شکستن درب می‌باشد. در این حالت کرکره برقی هنگام باز شدن در داخل یک غلتک می‌پیچد و هنگام بسته شدن، غلتک در جهت عکس می‌چرخد و اسلایدها به‌آرامی به‌جای قبلی خود بازمی‌گردند. در این حالت می‌توان گفت که امنیت داخل محیط فراهم می‌گردد. موتورهای توبلار کرکره برقی بر اساس توان به دو نوع تقسیم می‌شوند: نوع اول این موتور ها بیشتر برای کرکره برقی های کوچک مثل کرکره برقی پنجره و بالکن استفاده می‌گردد. توان این نوع از موتورهای توبلار کرکره برقی از قدرت ۳۰ نیوتن بر مترمربع  الی ۶۰ ، ۸۰ ، ۱۰۰ ، ۱۲۰ تا ۱۴۰ نیوتن بر مترمربع تولید می‌شوند.نوع دوم موتورهای توبلار کرکره برقی، صنعتی هستند که با قدرت های ۲۳۰ نیوتن و ۳۰۰ نیوتن بر مترمربع  ساخته‌شده و  می‌توانند برای کرکره هایی با وزن  ۵۰۰کیلوگرم نیز استفاده شوند.

موتورهای ساید کرکره برقی

تمام  موتورهای کرکره برقی ساید دارای زنجیر خلاص کن می‌باشند که در مواقع ضروری قطع برق می‌توان برای بالا کشیدن کرکره از آن استفاده نمود.یک موتور ساید با قدرت ۳۰۰ کیلوگرم می‌تواند کرکره ای با وزن ۳۰۰ کیلوگرم را بالا بکشد به همین دلیل نیز می‌تواند انتخابی خوب برای کاربردهای مختلف باشد. در ضمن نباید از وزن لوله و متعلقات موتورهای کرکره برقی ساید نیز چشم‌پوشی کرد.

انواع دیگر موتورهای کرکره برقی

کرکره برقی  از یکسری اسلایدهای به‌هم‌پیوسته از جنس فولاد گالوانیزه، پلاستیک سخت و یا آلومینیوم ساخته می‌شود. موتورهای کرکره برقی دیسکی و یا فلتی، در یک هد باکس در انتهای محور غلتک کرکره برقی قرار دادهمی شوند بسیاری از کرکره برقی‌ها با ولتاژ پایین و جریان مستقیم (معمولاً ۱۲ ولت) کار می‌کنند.

 

تعمیر و نگهداری کرکره برقی

کرکره برقی نیازمند نگهداری و رسیدگی می‌باشد. ابزار استفاده‌شده در آن دارای مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی شدید و پرفشار می‌باشد،اما امکان خرابی کرکره برقی و نیاز به تعمیر و نگهداری آن وجود دارد ممکن است که بعد از بستن درب کرکره برقی، درب تا بخشی از مسیر پایین آمده و دوباره باز شود، ممکن است به دلیل تجمع گل‌ولای و حضور هر پسماندی در لابه‌لای غلتک  مانع از حرکت روبه‌جلوی غلتک‌ها شود دلایل زیادی موجب خرابی موتورهای کرکره برقی می شود , استفاده نادرست، خسارت عمدی، یا طرز کار نامناسب و یا نصب ضعیف توسط نصاب ناکارآمد می‌تواند ازجمله عوامل خرابی آن باشد.

 

نصب و راه‌اندازی کرکره برقی

ایمنی و امنیت بالای مدل های جدید وهمچنین جذابیت ظاهری مدلهای جدیدتر و صرفه جویی در مصرف انرژی به نسبت مدلهای قدیمی تر باعث شده که مردم بیشتر به سمت کرکره برقی های مردن جذب شوند کرکره های قدیمی به کندی باز و بسته می شوند و سر و صدای زیادی تولید می کنند. بهتر است قبل از نصب و راه‌اندازی دستگاه‌های جدید، محیط را  نصاب بازدید ‌نمایدتا بتواند طرح واضحی را برایتان مشخص کند، سپس اقدام به تولید و نصب کرکره برقی می‌کند، به این ‌صورت محصولی باب سلیقه شما تولید و نصب می‌گردد.

 

بررسی دلایل عدم عملکرد کرکره برقی

 تمام شدن باتری کنترل فرستنده کرکره برقی و خرابی سنسور چشمی درب کرکره برقی , ممکن است مسیر قرار گیری کرکره برقی بخوبی تراز نشده باشد یا مشکلی در فرستنده کرکره بوجود آمده باشد حتی ممکن است چیزی مسیر کرکره برقی را مسدود کرده باشد یا فنر کرکره برقی شکسته باشد,حد مجاز پایین آمدن درب به‌درستی برای کرکره برقی تنظیم‌نشده باشد  قطع برق کرکره برقی (بعبارتی پریدن فیوز کرکره برقی)و ممکن است درب کرکره برقی بصورت دستی قفل شده باشد این موارد را میتوانید بدون کمک از تعمیرکار خودتان انجام دهید.

 

قیمت کرکره برقی برای پارکینگ

روند شرکت ها برای فروش و قیمت گذاری کرکره برقی با هم متفاوت است اما معمولا بعد از تماسی که مشتریان با شرکت مورد نظر خود برقرار می کنند ابتدا ی امر کارشناس فروش معمولا , ابعاد نصب از قبیل عرض و ارتفاع ورودی و محل نصب را از مشتری می پرسند بر این اساس قیمت کرکره برقی برای پارکینگ، بصورت پیش فاکتور تنظیم می گردد و برای مشتری ارسال می شود پس از تأیید پیش فاکتور فروش کرکره برقی برای پارکینگ مشتری، کارشناس فروش در محل حاضر شده و اندازه های دقیق درب ورودی پارکینگ را برآورد می کند و فاکتور اصلی را به مشتری تحویل می دهد پس از تأیید مشتری، قرارداد به امضای مشتری خواهد رسید. بعضی مواقع مشتری تمایل دارد که محصول او دارای طرح خاصی باشد، بطور مثال دارای نماد و لوگوی شرکت و یا معرف نام تجاری او باشد، این موارد هم بر هزینه نهایی تأثیر خواهد گذاشت.

 

قیمت کرکره برقی مغازه

کرکره برقی که برای مغازه ها مورد استفاده قرار می گیرد تیغه های متفاوتی دارد, نوع تیغه بر روی قیمت کرکره برقی برای مغازه تأثیر دارد و می تواند فاکتور نهایی را دچار تغییر نماید. انتخاب هر کدام از این تیغه ها بر روی هزینه نهایی تأثیر خواهد گذاشت. اگر برای مغازه ی خود از طرح چوب برای کرکره برقی استفاده کنید این موضوع بر روی قیمت نهایی کرکره برقی فروشگاه شما  تاثیر خواهد داشت.

 

تیغه های کرکره برقی برای مغازه دارای انواع مختلفی می باشد:

*** تیغه شفاف پلی کربنات ضد سرقت (با لوله استیل نگیر ۳۰۴L)

*** تیغه آلومینیوم فابریک سنگین محصول ایتالیا ترکیه

*** تیغه منیزیم فولاد فوم دار درجه یک (ایپاکو)

*** تیغه آلومینیوم فابریک طرح چوب

*** تیغه آلومینیوم فابریک سبک استاندارد ۶۰۶۳

*** تیغه آلومینیوم فابریک درجه یک استاندارد ۶۰۶۳

*** تیغه آلومینیوم فابریک سنگین محصول ایران ترکیه (اکپای)

*** تیغه آلومینیوم فابریک استاندارد ۶۰۶۳ (مخصوص پنجره)

 

فروش کرکره برقی برای پنجره ساختمان پلی کربنات

 تیغه شفاف پلی کربنات یکی از انواع دیگر می باشد که دارای خواص منحصر به فردی همچون ضد حریق بودن، قابلیت دید داخل ساختمان در زمانی که پایین است، استحکام کششی بالا به علاوه زیبایی و پرستیژ خاص پس از نصب میباشد.کرکره برقی پنجره پلی کربنات دارای مقاومت بالایی نسبت به نوع آلومینیومی می باشد. می توان مطابق با طراحی محل نصب، تیغه ها را یکی در میان با خطوط رنگی طراحی نمود.دمای ذوب این تیغه ها از آلومینیوم پایین تر است ولی بدلیل ویژگی ضد شعله بودنشان در برابر آتش مقاومت مطلوبی دارند و از سرایت آتش به جاهای دیگر جلوگیری میکنند. این تیغه دچار زنگ زدگی نمیشود و ضد اشعه UV میباشد. با کاربردآن, وجود قابلیت رویت داخل محیط، امنیت را بیشتر میکند.

 

عوامل تاثیربر قیمت ساخت کرکره برقی برای سوله

قیمت ساخت کرکره برقی برای سوله به موارد متعددی بستگی دارد. نوع موتو رمورد استفاده  یکی از این عوامل است. تعداد تیغه ها و جنس تیغه و اندازه دهنه نصب آن بر روی قیمت تأثیرگذار است.در برخی از پروژه های نصب ، به تأمین کننده برق در زمان قطعی برق نیاز است (UPS) که مدل و قدرت این دستگاه، قیمت کرکره برقی برای سوله شما را افزایش میدهد. با همه ی این اوصاف میتوان گفت که قبل از بازدید و شنیدن نظرات و خواسته های مشتری نمیتوان قیمت را پیش بینی کرد و تمامی این موارد در تخمین هزینه ساخت باید لحاظ شود.