بالابر هیدرولیکی مغازه

بالابر هیدرولیکی مغازه

امروزه بالابر ها در شکل و اندازه های مختلف و همچنین با مکانیزم های گوناگونی تولید می شوند . برخی برای کار در ساختمان ، فروشگاه ، انبار و …. به کار برده می شوند و برخی هم برای کارهای صنعتی و تخصصی همانند کار روی خطوط برق یا تیرهای چراغ برق و عملیات زیبایی شهر و …

مکانیزم بالابری روی عملکرد ، شکل و اندازه و ظرفیت دستگاه تاثیر می گذارد . یکی از مکانیزم های مهم در صنعت بالابر و جرثقیل مکانیزم هیدرولیکی است . سیستم هیدرولیک به روش های بکارگیری سیال تحت فشار در انتقال و کنترل قدرت آن هم با دقت و قدرت بسیار زیاد گفته می شود . این روش انتقال نیرو امروزه در بسیاری از صنایع دیگر هم کاربرد دارد .

مزایای بالابر هیدرولیکی

اما مزایای یک سیستم هیدرولیکی در مقایسه با سایر روش های انتقال نیرو شامل موارد زیر است .

  • قابلیت افزایش نیرو در حین انتقال
  • ضریب اطمینان بالا
  • طراحی ساده
  • انعطاف پذیری
  • دقت کنترل

همه مزایای فوق سبب شده است که بالابر هیدرولیکی نسبت به سایر مکانیزمهای بالابری برتری داشته باشد . در این مدل بالابر قطعات محرک کمتری نسبت به سایر انواع وجود دارد و می توان در هر نقطه به حرکت های خطی و دورانی با قدرت بالا و کنترل مناسب دست یافت ، به این دلیل که انتقال نیرو توسط سیال پرفشار (روغن هیدرولیک ) در شیلنگ های هیدرولیک و سپس جک ها صورت میگیرد ولی در سایر انواع بالابر ها برای انتقال نیرو و بالارفتن از اجزای مانند چرخ دنده ها ، اهرم ، گاردان و … استفاده می شود.

در بالابر هیدرولیک با اعمال نیروی کم می توان به نیروی دقیق و بسیار زیادی دست یافت و همچنین می توان نیروهای بزرگ خروجی ( بوم های باز شده و ظرفیت سبد ) را با استفاده از نیروی کمی ( باز و بسته کردن شیرهای هیدرولیک ) کنترل نمود. استفاده از شیلنگ های های انعطاف پذیر ، سیستم های هیدرولیک را به سیستم های انعطاف پذیری تبدیل می کند که در آنها از محدودیت های مکانی که برای نصب سیستم های دیگر به چشم میخورد خبری نیست . استفاده از شیرها قفل کننده هیدرولیکی روی جک ها سیستم مقاومی در برابر بارهای ناگهانی ، حرارت ساخت که نشان از اطمینان این سیستم دارد.

 

شیر های قفل کننده هیدرولیک
روش عملکرد بالابر هیدرولیکی به این صورت می باشد که توسط یک پمپ هیدرولیکی (P.T.O ) که از نیروی بغل گیربکس ماشین بالابر استفاده میکند سیال تحت فشار را که در اینجا همان روغن هیدرولیک است را از شیلنگ های انتقال، عبور می دهد و به درون جک ها می رساند و این جک ها هم بوم های بالابر را باز و بسته میکنند . این مکانیزم بر اساس قانون پاسکال می باشد که شرایط زیر را بیان می کند :

فشار سرتاسر سيال در حال سکون يکسان است .
در هر لحظه فشار استاتيکي در تمام جهات يکسان است.
فشار سيال در تماس با سطوح بصورت عمودي وارد ميگردد.
اجزای تشکیل دهنده بالابر هیدرولیک :

۱- مخزن هیدرولیک که برای نگهداری روغن هیدرولیک استفاده می شود .

۲- پمپ هیدرولیک که سیال را درون سیستم به جریان می اندازد و نیروی خود را از بغل گیربکس (P.T.O) ماشین بالابر می گیرد

۳- شیرها که وظیفه کنترل جریان و هدایت و جهت سیال به کار می روند

۴- جک های هیدرولیکی که برای تبدیل نیروی سیال به حرکت خطی و باز و بسته کردن بوم ها استفاده می شوند.

منبع: وب سایت کارا هیدرولیک دماوند

شرکت بالابر 

شرکت نصب آسانسور و بالابر

شرکت نصب آسانسور و بالابر