فروش آیفون تصویری در تهران به همراه نصب آیفون تصویری

فروش آیفون تصویری در تهران 

 

آیفون تصویری چیست ؟

این وسیله جدید می تواند علاوه بر اینکه صدا را منتقل کند، تصویر را نیز با کیفیتی خوب به مانیتور داخل ساختمان منتقل کند. این آیفون های تصویری معمولا دارای امکانات جانبی مثل ضبط کردن صدا و تصویر نیز هستند که در صورت لزوم کاربر می تواند از آن استفاده کرد. آیفون های تصویری به دو صورت رنگی یا سیاه و سفید در بازار موجود است سیستم های ارتباطی یا همان آیفون ها با آمدن شان به زندگی روزمره ما باعث شده اند تا مانند سایر تکنولوژی های دیگر به راحت تر شدن جریان زندگی ما کمک زیادی آیفون های تصویری به دو صورت رنگی یا سیاه و سفید در بازار موجود است.

 

مشخصات یک آیفون تصویری خوب

** ارتباط صوتی بین واحد ها و امکان ارتباط با واحد نگهبانی و باز کردن درب پارکینگ

**  در برخی از مدل ها حتی ماژول منشی (یعنی قابلیت ضبط صدا هم وجود دارد)

** امکان استفاده  برای چندین درب ورودی  و چندین دوربین مدار بسته

** دایورت تماس آیفون تصویری روی تلفن ثابت و حتی روی موبایل

** امکان ضبط و ذخیره سازی عکس و فیلم شخص تماس گیرنده

** دایورت زنگ واحد به روی زنگ همسایه (در صورت مسافرت)

** باز کردن درب در صورت نبودن داخل منزل از شهر دیگر

** انتقال تصویر شخص تماس گیرنده برای واحد

تقسیم بندی آیفون تصویری

** آیفون تصویری دیجیتال

** آیفون تصویری آنالوگ

آیفون تصویری دیجیتال

دربازکن تصویری یا آیفون تصویری نوعی در بازکن است که در مجموعه‌های مسکونی یا تجاری نصب می‌شود تا تأمین‌کننده زنگ در، مکالمه و بازکننده در  باشد. مشخصه این وسیله آن است که شخص می‌تواند فرد پشت در را ببیند و تنها اگر مایل باشد در را بر او باز کند. در بازکن‌های تصویری از لحاظ صفحه نمایش به دو نوع سیاه سفید و رنگی در سایزهای ۴٫۳ اینچ ۴ اینچ و ۷ اینچ و۱۰اینچ به بازار عرضه می‌شوند. آیفون‌های تصویری جدید و پیشرفته تر معمولاً دارای امکانات مانند ضبط صدا و تصویر و همچنین ارتباط از راه دور هستند که در صورت لزوم کاربر می‌تواند از آن استفاده کند با وجود تکنولوژی های دیجیتالی جدید نیاز به سیستم های دیجیتال ضرورری به نظر می رسید.

در این میان شرکت پارس ایمن با شروع تولید یک سری آیفون های صوتی ارتباط داخلی و آیفون های تصویری ارتباط داخلی صفحه کیبوردی دامنه محصولات خود را گسترده نموده و هم اینک شاهد آیفون های تصویری لمسی ارتباط داخلی با مانیتورهای بزرگتر و قابلیت های منحصر به فرد هستیم ارتباط داخلی بین واحد با آیفون های تصویری دیجیتال و هوشمند  پارس ایمن فقط با لمس یک دکمه قابل دسترسی است. در زمانی که ساختمان های تعداد واحد بالا نمی توانستند از پنل های زیادی جلوی درب ورودی استفاده کنند و به ناچار از خرید آیفون تصویری منصرف می شدند هم اکنون پنل های تصویری کدینگ پارس ایمن جوابگوی ۲۵۶ واحد می باشد یعنی یک پنل تصویری پارس ایمن برای ۲۵۶۶ واحد کافی می باشد. و هم چنین در آیفون تصویری پارس ایمن یک ماژول مرکزی حافظه با قابلیت ذخیره ۲۰۰۰ عدد عکس برای ۲۵۶ واحد کافی می باشد با نصب آیفون تصویری دیجیتال در مصرف سیم کشی صرفه جویی می شود کاهش ۸۰ درصد هزینه سیم کشی از مزایای این آیفون تصویری می باشد . برای نصب پارس ایمن یک کابل چهار رشته برای ۲۵۶ واحد کافی است.

آیفون تصویری آنالوگ

در هنگامی که مخاطب بیرونی کلید زنگ روی پنل را می فشارد؛ ولتاژ برق از طریق پنل به سوئیچر منتقل می شود. پس از انتقال جریان برق به سوئیچر؛ موجب می شود تا سوئیچر تصویر و صدای زنگ را به مانیتور نصب شده در داخل واحد مربوطه بفرستد. این موضوع باعث می شود تا افراد در داخل واحد بتوانند صدای زنگ و تصویر فرد مراجعه کننده را دریافت کنند.لازم به ذکر است که تمامی اتفاقاتی که توصیف کردیم در کسری از ثانیه اتفاق می افتد.

اگر کمی به توضیحات بالا دقت کنید متوجه وظیفه ی حساس سوئیچر در این سیستم خواهید شد. در این سیستم ها سوئیچر کمک می کند تا فرمان ارسال شده توسط شاسی زنگ واحد مربوطه از سایر واحد ها تفکیک شود و در صورت فشرده شدن زنگ واحد شما؛ قادر به شنیدن صدای زنگ خواهید بود. در صورت عدم وجود این قطعه بر روی برد پنل؛ با فشرده شدن زنگ یکی از واحد ها؛  در یک زمان صدای زنگ در تمامی واحد ها شنیده می شد.به دلیل قدیمی بودن این سیستم ها معمولا در ساختمانهایی با تعداد واحد بالا مثلا سی واحد؛ از این سیستم ها استفاده نمی کنند. زیرا احتمال بروز مشکلاتی در این سیستم ها در واحد های بالا وجود خواهد داشت و همچنین در صورت بروز مشکل؛ رفع آن بسیار زمانبر و مشکل می باشد.

 

معیار خرید بهترین آیفون تصویری

** قابلیت امکان زنگ خوردن واحد تعیین شده شما در صورت نبود شما در خانه اندازه صفحه نمایشگر که از ۲ اینچ تا ۱۰ اینچ در بازار وجود دارد.

** داشتن حافظه داخلی و حافظه خارجی برای ضبط فیلم و عکس

** قابلیت برقراری تماس هنگامی که شما در خانه نیستید.

** آیفون تصویری با گوشی یا بدون گوشی

** امکان ایجاد تماس صوتی با نگهبانی

** قابلیت باز کردن درب پارکینگ

** قابلیت ضبط فیلم و صوت

 

اجزای اصلی آیفون تصویری

**  پنل جلوی در، گوشی یا مانیتور، منبع تغذیه و قفل در باز کن. جالب است بدانید که پنل ها به دو صورت سیاه و سفید و رنگی به بازار ارائه شده است. قسمت های اصلی پانل شامل

** صفحه فلزی “panel” از جنس آلومنیوم آلیاژی می باشد و دور آن لاستیکی برای جلوگیری از نفوذ آب قرار داده شده است

** شیشه محافظ لنز؛ برای اینکه تاثیر نور خورشید بر روی لنز کمتر باشد، این شیشه را تعبیه کرده اند

** دوربین آیفون؛ این دوربین وظیفه دریافت تصویر در دو نوع رنگی و سیاه و سفید را بر عهده دارد

** LED های دریافت کننده نور مادون قرمز؛ این ویژگی باعث می شود که در شب بتوانید تصویر خوبی را ببینید

** ترمینال های اتصال سیم مانیتور در پشت پانل

** میکروفون برای منتقل کردن صدا به گوشی

** شستی برای زنگ زدن به تعداد طبقات

** بلند گو برای پخش صدا

** پیچ های تنظیم دوربین

** سیم اتصال در باز کن

** سیم اتصال تغذیه

 

این گوشی ها بر دو نوع سیاه و سفید و رنگی وجود دارند. گوشی های سیاه و سفید و معمولی از لامپ تصویر استفاده می کنند و نمایش تصویر این گوشی ها به صورت LCD می باشد. در سیستم آیفون تصویری منبع تغذیه که مورد استفاده قرار می گیرد، مانند آیفون های معمولی می باشد که دارای خروجی ۱۲ ولت dc و ac است. خروجی ac جهت تغذیه در باز کن، در نظر گرفته شده است. این خروجی مستقیما به سیم های آبی و قرمز پشت پانل متصل می گردد.

 

نصب پنل آیفون تصویری

بعضـي از آيفون هـا بـه جـاي شاسـتي زنـگ روي پنل ورودي از صفحـه كليـد مشـترك بـراي همـه واحدها اسـتفاده مي كنند. براي حفاظت و دوام بيشتر پنل ها از قاب مخصوص استفاده مي شود. یک پنل باید در برابر نفوذ آب، گرد و غبار، نور خورشید مقاوم باشد.

 

محل نصب پنل آیفون تصویری

 پنـل آیفـون تصویری در ورودی سـاختمان و به شـكلي نصب مي شـود كه ارتفاع لنز دوربين از سـطح تمام شـده زمين ۱۴۵ سـانتیمتر ارتفاع داشـته باشـد، این پنـل بـا درجـه حفاظـت۱۴۵ IP بـه نحـوی بایـد نصـب شـود تـا در برابـر غبار و رطوبـت غیرقابـل نفوذ باشـد. پنل آیفـون باید بتوانـد در درجه حـرارت C °۱۰ – تـا C °۵۵ – مقاوم باشـد بعضـی از پنل هـا مجهـز بـه سیسـتم اعلام ضـد سـرقت و آژیـر یـا شاسـی زنگ یـک واحد مسـکونی هسـتند

نكات اجرايي كابل كشي آيفون تصويري براي انتخاب نوع كابل و تعداد زوج سيم

براي انتخاب نوع كابل و تعداد زوج سيم براي آيفون به معلومات زير نياز است تعداد طبقات

 

 مدل و نوع آيفون

روش لوله گذاري

 بـا افزايـش طبقـات سـاختمان تعـداد زوج سـيم ها افزايـش مي يابد. بهتر اسـت مسـير آيفون هـر واحد معمـوال تـا جعبـه كششـي اتصـال اصلـي طبقه همكف مجـزا باشـد. اما مي تـوان از جعبه تقسـيم اصلي تـا پنل جلوي در از يـك كابل مشـترك اسـتفاده كرد. بـرای محاسـبه تعـداد سـيم آيفـون تصويـري از جعبه تقسـیم پارکینگ يـا همكف تا پنـل جلـوي در مي توان از رابطـه ۴+۴*nاسـتفاده كـرد. در ايـن رابطـه n تعـداد واحدها و عدد ۴ تعداد رشـته سـيم اسـت. مثلا در يك سـاختمان ۳ واحـدی از جعبـه تقسـیم تـا پنـل حداقـل باید۱۶ =۳*۴+۴ رشـته سـیم بـه پنل برده مي شـود یـک کابـل ۸ زوج بـراي ايـن كار كافـي اسـت  بـرای سیم کشـی پنـل تـا جعبه تقسـيم نيـازي به سيم كشـي با كابـل مجـزا نيسـت وچون مسـير ثابت اسـت از يـك كابل ميتـوان اسـتفاده كرد  بـراي ايجـاد مسـير رزرو ميتـوان از يـك كابل ۱۰ زوج نيز اسـتفاده كرد. دو رشـته سـيم نيز از پنل بـرای در باز کن )هم راسـتای لوالی در( سـيم كشـي ميشـود. سيم كشـي قفل برقي به تعداد سـيم بيشـتري نياز دارد. اگـر تمایـل داشـته باشـيد توسـط ریمـوت در باز کـن بتـوان در ورودی را نیـز باز کرد باید ۴ رشـته سـیم تلفن از محـل نصـب جعبـه فرمـان جـک به داخـل جعبه تقسـیم ورودی سـیم آیفـون طبقات سيم كشـي كنيد.

 

دوربین آیفون

وظیفـه دوربیـن تلویزیونـی آیفـون تصویـری انتقـال تصویـر از پشـت در بـه داخـل سـاختمان بـرای نمایـش در صفحـه نمایشـگر آیفـون اسـت. ایـن دوربین هـا معمـولا سـیاه و سـفید و  رنگـی هسـتند گوشـی و صفحـه نمایش در داخل واحد و ارتفـاع ۱۴۵ سـانتیمتر از کف تمام شـده، نصـب مي شـوند حداقـل صـدای زنـگ داخـل واحـد حـدود dB 70 دسـی بـل و قابـل تنظیـم اسـت. بـراي نصـب صفحـه نمايـش و گوشـي ابتـدا پايه مخصـوص را در ارتفـاع مناسـب نصـب كـرده و سـپس پايـه و صفحـه نمايـش را روي آن نصـب و گوشـي را در محـل خـود قـرار دهيـد گوشـی و صفحـه نمایـش در دو مـدل یک پارچـه شـامل میکروفـون، بلندگـو و صفحـه نمایـش و یـا بـه صـورت جداگانـه سـاخته و ارائـه مي شـود. ابعـاد صفحه هـای نمایـش سـیاه ـ سـفید و رنگـی در اندازههـای “۵/۴ و “۴ و “۵/اینـچ  تولیـد مي شـود دوربین های آیفون تصویری باید با فشـار شا سـتی زنگ روشـن شـوند و همچنین قابلیت روشـن شـدن از داخل واحد مسـکونی داشـته باشـند.

نصب حافظه تصويري

از يـك حافظـه جانبـي بـه صـورت كشـوئي در كنـار صفحـه نمايـش اسـتفاده كـرد كـه بـا يـك كانكتـور ۷تائـي بـه آن متصـل مي شـود. ایـن دسـتگاه بـه ازاي هـر بـار زنـگ زدن و يـا به صـورت دسـتي يـك تصويـر از جلـوی در را ثبـت نمـوده و بعــد از پرشــدن حافظــه، تصويــر اول را حــذف و آخريــن تصويــر گرفتــه شــده را جايگزيــن مي نمايــد. عكسبـرداري دسـتي بـا شسـتی RECORD و فعـال كـردن حالـت اتوماتيـك بـا شاسـي AWAY انجـام مي پذيـرد. بـا اسـتفاده از دكمـه TIME و بـه كمـك دكمـه REVIEW ،تاريـخ و سـاعت دسـتگاه، كـه روي تصاويـر ذخيـره شـده ثبـت مي شـود، تنظيـم مي گـردد. حافظـه مـدل سـياه و سـفيد ۳۲ عكـس بـوده و بـا قطـع بـرق نيـز پـاك مي شـود، امـا حافظـه رنگـي قابليـت ذخيـره ۵۱۲ عكـس رنگـي را داشـته و بـا قطـع بـرق نيـز عكسهـا پـاك نمي شـوند. حافظـه رنگـي قابلیـت نصـب بـرروي صفحـه نمایـش سـياه و سـفيد را دارد. امــا بالعکــس آن امكانپذيــر نيســت.

 

قفل در باز کن

قفل در باز کن در این آیفون ها بر دو نوع که اولین نوع آن با زنجیر بوده که از انرژی ذخیره شده فنر برای آزاد کردن زبانه در استفاده می کند و دومین نوع آن نیازی به وجود زنجیر ندارد و توسط زبانه به داخل کشیده شده و در باز می شود. خوب است بدانید نوع دوم در بازکن ها معمولا از ۱۲ dc ولت ۱ آمپری تغذیه می کنند. از این وسیله می توان به عنوان یک وسیله مکانیکی نام برد و شامل قطعات مختلف از جمله ان بو پین – اهرم- فنر ارتجاعی و اجزاء انتقال دهنده انرژی ذخیره شده است در فنر به زنجیر های قفل است در ضمن در قفل ها منزل که جدیداً در بازار ارائه می شوند این سیستم در بازکن تعبیه شده و نیازی به نصب قفل در بازکن نیست و با اتصال سیم برق ۱۶ یا ۱۴( ای سی) سیستم عمل می کند. توضیح اینکه تمام اینکه در تمام مدل های آیفون صوتی و تصویری (سیاه سفید و رنگی) منبع تغذیه و قفل در بازکن یکسان بوده و هیچگونه تفاوت ظاهری و عملکردی را هم ندارند.پس شما می توانید از منبع تغذیه و قفل دربازکن آیفون صوتی برای تصویر استفاده کرده است.

 

منبع تغذیه و یا ترانس

منبع تغذیه وسیله ای است که با ولتاژمورد نیاز پنل دم دری و قفل در بازکن را فراهم و به آنها منتقل می کند این دستگاه شامل ورودی ۲۲۰ ولت (ای سی) همان برق شهر می باشد و دو خروجی که یکی از آنها ۱۲ ولت (دی سی) که به آن ۱۲ ولت مستقیم گفته می شود و یا علامت – و+ مشخص می گردد و خروجی دیگر ۱۴ و ۱۶ ولت (ای سی) که به آن ولتاژ متناوب هم گفته می شودو با علامت مد مشخص شده است وجود دارد. معمولاً این مدل منبع تغذیه ها از ترانس ها ی سیم پیچی شده و یک برد که شامل دیود پل ، خازن و رکلاتور برای تبدیل برق ترانس به ۱۲ ولت (دی سی) تشکیل شده اند.

آیفون تصویری دو پنل چیست؟

در برخی ساختمان ها به دلیل وجود دو درب خروجی مجزا، این امکان مورد نیاز است تا از طریق مانیتور تصویری داخل واحد بتوان هر دو درب را هم زمان و به صورت مجزا باز کرد. به این حالت آیفون تصویری دو پنل می گویند

استفاده از سیستم دو پنل در ساختمان های با تعداد واحد بالا

در ساختمان های با تعداد واحد بالا، به دلیل کاهش هزینه سیم کشی و بالا بردن کیفیت تصویر و همچنین کم کردن نویزها، حتی در شرایطی که مانیتور قابلیت دارای خروجی مجزا جهت اتصال به یک پنل دیگر را دارند هم، از سوئیچر جهت برقراری ارتباط از مانیتور به دو پنل استفاده  می شود.

 

برد پنل

مدارهای تقويت كننده مربوط به رفت و برگشت صدا در برد پنل قرار دارد. خرابي كيفيت صدا يا قطع بودن صداي تمام واحدها، اگر اشكال در سيم كشي نباشد، مي تواند ناشي از خرابي برد پنل باشد. در مواقع سوت كشيدن، خرخر و يا قطعي صدا از بيرون به داخل واحد ها، ميكروفن پنل را بررسي نمائيد.در برد پنل هاي تصويري، مدارهای مربوط به رله دربازكن و تغذيه دوربين نيز قراردارد.در پنلهاي تصويري، صداي ميكروفن با دو ترانزيستور تقويت شده و روي سيم شماره ۱ قرار مي گيرد. صداي مانيتورها هم از اين سيم گرفته شده و توسط آي سي مربوطه تقويت شده به بلندگو مي رود. با كم كردن مقاومت ۶۸ کیلو در ورودي اين آي سي در صورت لزوم ميتوان صدا را قوي تر كرد. سيم شماره ۱ توسط ترانزيستور مربوطه فرمان بازكردن در را به رله درباز كن نيز ميدهد.ديود زينر ۱۳ ولت براي محافظت برد در در مقابل ولتاژ ورودي بالا در اثر استفاده از تغذيه هاي متفرقه يا جابجا بستن مثبت و منفي در هنگام نصب، در نظر گرفته شده و در اينگونه موارد، اين ديود ميسوزد تا بقيه مدار آسيبي نبيند. خرابي ديود زينر ۱۰ ولتي نيز باعث زنگ خوردن دائم مانيتورها مي شود.

هزینه نصب آیفون تصویری

معمولا همراه خرید آیفون تصویری، بسیاری از فروشگاه ها خدمات نصب این محصولات را نیز ارائه می دهند. از این رو کمتر پیش می آید که خدمت نصب آیفون تصویری و خرید آن به صورت جداگانه انجام شود. با این همه همچنان بسیار پیش می آید که برای نصب آیفون تصویری در ساختمان های قدیمی تر یا تعویض آیفون های قدیمی یا خراب، نیاز به نصاب این وسایل پیدا شود. نکته مهم‌تر انتخاب آیفون تصویری مورد نیاز در هر ساختمان است که با توجه تغییرات سریع و ارائه مدل‌های متنوع این ابزار و روندی که در مجموع در راستای هوشمندتر شدن خانه‌ها در جهان وجود دارد، می‌تواند انتخاب را سخت‌ کند.

طبیعی است با افزایش تعداد واحدهای یک ساختمان، هزینه کلی افزایش می یابد. اما با توجه به شرایط ممکن است هزینه نصب آیفون تصویری برای هر واحد کاهش پیدا کند. هزینه سیم کشی یا کارهای بنایی احتمالی با توجه به تغییر تعداد واحدها یا افزایش آن بیشتر می‌شود. در نظر داشته‌باشید که در بسیاری از ساختمان‌های امروزی نصب آیفون تصویری توسط سازنده ساختمان انجام‌شده و به ساکنین واحدها امکان انتخاب بین پنل‌های مختلف داده‌می‌شود هزینه نصب آیفون تصویری در مناطق مختلف با تفاوت هایی همراه است. معمولا هر چه بیشتر به سمت شمال شهر حرکت می کنیم این هزینه با توجه به محله افزایش پیدامی کند. در بیشتر خدمات خانگی و در مورد بیشتر شرکت های خدماتی این موضوع صدق‌می‌کند. البته در بعضی از مناطق نیاز به نصب حفاظ فلزی هم وجوددارد که خود این موضوع هزینه‌‌ نصب آیفون تصویری را بالامی‌برد.

 

 

فروش و نصب انواع آیفون تصویری کوماکس،سوزوکی، الکتروپیک، تابا الکترونیک، تک نما

شرکت پارس ایمن الکترونیک وارد کننده و ارائه دهنده ی انواع آیفون تصویری با رزومه ی کاری بسیار قوی که از سال ۱۳۸۶ با مهندسین زبده و با تجربه فعالیت درخشان خود را آغاز نموده است .

فروش و نصب صفر تا صد انواع آیفون تصویری از قبیل :

  • تک نما
  • کوماکس
  • تابا الکترونیک
  • الکتروپیک
  • سوزوکی

شرکت پارس ایمن الکترونیک