مزایای درب اتوماتیک شیشه ای و انواع آن

مزایای درب اتوماتیک شیشه ای و انواع آن

درب های اتوماتیک شیشه ای به عنوان پرکاربردترین درب ها هستند. اگرکسب و کاری را انجام می دهید که مکان هایی برای عموم مردم دارد، پس دسترسی راحت، باید یک نگرانی اصلی برای شما باشد. در مراکز عمومی از جمله مراکز تجاری، بیمارستان ها و … می توان از این درب ها استفاده کرد. درب اتوماتیک شیشه ای به صورت اتوماتیک باز و بسته می شود؛ این عمل با استفاده از برق یا فنر، یا هر دو انجام می شود.  درب اتوماتیک شیشه ای با توجه به نیاز مشتریان می تواند به حالت اتوماتیک و یا حالت دستی اجرا شود.

در بیشتر بخش های دنیا، فروشگاه ها و رستوران ها نیازمند ارائه دسترسی آسان برای افراد معلول، سطح شیبدار برای ویلچرها، آسانسور و درب اتوماتیک هستند. حتی اگر این امر در منطقه شما یک مسئله نیست، ولی باز هم انجام این کار قابلیت دسترسی کسب و کار شما را تا حد ممکن بالا خواهد برد .تنها مشتریان معلول نیستند که از دسترسی آسان بهره می برند. والدینی که کالسکه دارند، از سطح شیبدار، آسانسورها، و درب های کشویی اتوماتیک استفاده خواهند کرد. حتی مشتریان سالم نیز، وقتی به خاطر خرید، بار اضافه همراه خود دارند، برای بازکردن درب ها یا حرکت بر روی پل های با شیب تند دچار مشکل می شوند.

 

مزیت های درب اتوماتیک شیشه ای

زیبایی منحصر به فردی دارند. ایمن و امکان رویت محیط داخل از پشت تیغه ها است و همچنین ضد حریق می باشد. از شیشه ۱۰ میل در آن استفاده شده است که مقاوت بالایی در برابر ضربه دارد. ضد اشعه UVاست و قابل شستشو می باشد. مناسب برای هر نوع شرایط آب و هوایی نیز است. بطور اتوماتیک باز و بسته می شوند و انرژی را ذخیره می کنند. فروشگاه با درب های بسته و نور کم جذابیت بسیار کمتری را دارد. داشتن درب اتوماتیک یک راه مناسب برای تضمین این امر است که مردم می توانند به سرعت درکسب وکار شما حرکت کنند. درب های کشویی این مزیت را نیز دارند که قادر به بازشدن جزئی برای تهویه، بدون خطر بسته شدن توسط تندبادها می باشند. در قسمت بالایی درب اتوماتیک شیشه ای دوربین مدار بسته نصب می شود که جهت مسائل امنیتی به کار می رود و فیلم را به طور ۲۴ ساعت ضبط می کند.

 

انواع درب اتوماتیک شیشه ای

** درب اتوماتیک شیشه ای کشویی استاندارد (تک لولا یا دو لولایی)

** درب اتوماتیک شیشه ای کشویی تلسکوپی (دو یا چهار لولایی)

** درب اتوماتیک شیشه ای کتابی

** درب اتوماتیک شیشه ای زاویه ای

** درب اتوماتیک شیشه ای کشویی دایره ای (بخشی دایره ای، نیمدایره ای یا دایره کامل)

** درب اتوماتیک شیشه ای کشویی تاشو (تک لولا یا جفت لولایی)

** درب اتوماتیک شیشه ای کشویی هرمتیک (تک لولا یا جفت لولایی)

 

درب کشویی شیشه ای: درب کشویی شیشه ای بر روی ریلی سوار است که هم به صورت اتوماتیک و هم به صورت دستی باز و بسته می شود. درب کشویی شیشه ای می تواند با فریم و یا فریم لس اجرا شود که این موضوع بر قیمت درب کشویی شیشه ای تاثیر می گذارد.

درب اتوماتیک شیشه ای کشویی: متداول ترین نوع درب اتوماتیک شیشه ای که همواره بیشترین طرفدار را دارا است و جزو درب های خطی به حساب می آید درب اتوماتیک اسلایدینگ یا کشویی می باشد که از طریق حسگری که در بالای درب نصب می شود ورود و خروج افراد را به صورت اتوماتیک کنترل می کند. درب های شیشه ای این محصول در زمان باز شدن به صورت کشویی باز و بسته می شوند.

درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی: این محصول که به آن درب اتوماتیک تلسکوپی یا مرحله ای نیز می گویند برای باز و بسته شدن خود از این حرکت (تلسکوپی) الهام گرفته است و درب های شیشه ای آن بر روی هم قرار می گیرند. بزرگ ترین مزیت درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی را می توان این موضوع قلمداد کرد که به دلیل سبک طراحی بیشترین فضای بازشو درب را در اختیار شما قرار می دهد. البته میزان باز شدن درب ها نیز در این مدل قابل کنترل است و در هنگام نصب درب اتوماتیک توسط تکنسین های نصب، بنا به سلیقه ی شما تنظیم می گردد.

شرکت-نصب-درب-اتوماتیک-شیشه-ای
درب-اتوماتیک-شیشه-ای-گرد
هزینه-درب-اتوماتیک-شیشه-ای

فراید حرکتی درب اتوماتیک شیشه ای

اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای ، در بالای درب اتوماتیک نصب شده و موتور الکتریکی، قرقره را در انتهای یک تسمه به حرکت در می‌آورد و درب با تسمه محکم می شود. به این ترتیب در مواقع لزوم به باز شدن درب، موتور قرقره را به حرکت در می آورد، قرقره تسمه را می چرخاند و تسمه در را باز می کند. همین فرآیند برای بستن درب اتوماتیک شیشه ای بصورت معکوس اتفاق می افتد. از نظر تاریخی، درب های آسانسوری با مجموعه اتصال های مکانیکی باز می شدند، موتور، بازوهای اتصال را می‌چرخاند و با این کار درب را حرکت می داد.

 

تنظیمات درب اتوماتیک شیشه ای

درتمامی دستگاه ها، برق ورودی ۲۲۰ ولت ابتدا به ترانس متصل می شود و خروجی ترانس برق ۲۴ ولت را به برد دستگاه یا همان کامپیوتر دستگاه انتقال می دهد، وظیفه برد دستگاه انتقال فرمان به قسمت های دیگر از جمله سنسور و موتور می باشد.

تنظیم سرعت باز و بسته شدن دستگاه، تایم باز ماندن، قدرت موتور و تنظیمات دیگر را می توان از روی برد انجام داد، بهتر است برای تنظیم برد دستگاه از تکنسین های شرکت های معتبر استفاده کنیم.

نصب درب اتوماتیک شیشه ای

نصب این نوع درها نیازمند صرف زمان نسبتا زیادی است و چند روز باید به صورت اصولی جهت نصب آن وقت گذاشت که این کار توسط شرکت نصب درب اتوماتیک انجام می شود. ابتدا باید چهارچوب درب ساخته شود و زیرسازی های آن به طور دقیق انجام شود تا هیچ گونه کجی و یا مشکلی در آن وجود نداشته باشد؛ پس از طی این مراحل اسکلت درب اتوماتیک شیشه ای را در محل قرار می دهند و پس از اتمام کار شیشه های آن را روی درب قرار می دهند. معمولا در اغلب اوقات شیشه ها را از درب جدا می کنند تا هنگام حمل و نقل و جابجایی موجب شکستگی نشود. پس از نصب کلی اسکلت و شیشه ها زمان آن فرا رسیده است که موتور و سنسور ها را در قاب و باکس مخصوص قرار دهند و سیستم برق رسانی را تعبیه کنند.

درب اتوماتیک شیشه ای از برق شهری تغذیه می شود. پس از اتمام این مراحل شما می توانید مرحله تست را شروع کنید. به مدت یک هفته در اتوماتیک شیشه ای باید کار کند و پس از گذشت این زمان برای رفع ایرادات احتمالی درب باید اقدام شود. پس از اینکه تمامی بخش های کار به درستی طی شد آخرین قسمت کار نصب دوربین مدار بسته می باشد.

 

حس گرهای ایمنی درب اتوماتیک شیشه ای

اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای درصورتی که به هنگام بسته شدن با یک مانع روبرو شود، درب را باز می کند. این سنسورها معمولا یک پرده یا پرتو مادون قرمز هستند، قطع شدن پرتو نور به معنی وجود یک شیء در برابر درب می باشد.در لحظه ای که یک شیء توسط پرتو یا پرده ایمنی تشخیص داده نمی شود، موتور قادربه تشخیص نیروی هل دادن درب بر روی شیء می باشد. در چنین مواردی اپراتور تشخیص می دهد که با مانعی برخورد کرده و درب را مجددا باز می کند. هدف سنسور ایمنی، جلوگیری از برخورد درب با یک شیء در مسیر، با متوقف کردن یا آهسته کردن حرکت آن می باشد.

انواع سنسورهای درب اتوماتیک شیشه ای

سنسور فشار: برای مثال، حصیر کف اتاق که به فشار شخص ایستاده بر روی آن عکس العمل نشان می دهد .

سنسور حرکت :که از رادار میکروموج کم توان برای اثر مشابه استفاده می کند.

سنسور کنترل از راه دور: که می توان آن را به وسیله ریموت کنترل از راه دور راه اندازی کرد و یا اینکه در داخل یک خودرو نصب کرد که این روش برای درهای گاراژ بسیار پر کاربرد می باشد.

 

چه نوع درب اتوماتیکی برای شما مناسبتر است

نوع درب اتوماتیک را بر حسب تعداد رفت و آمد ها و باز و بست ها انتخاب کنید اگر مکان مورد نظرتان زیاد رفت و آمدی و شلوغ نیست می توانید نوع معمولی را خریداری کنید و یا اگر محل نصب مثل بانک ها اداره جات دولتی است که رفت و آمد در هر ساعت به صدها بار می رسد؛ پس توصیه می کنیم بهترین و درجه یک ترین درب اتوماتیک شیشه ای را انتخاب کنید چون مقاومت بیشتری را در برابر خرابی ها دارد و نیازی به تعمیرات مداوم و مستمر نیست و از این لحاظ برخی از هزینه های شما کاهش می یابد.

 

قیمت درب اتوماتیک شیشه ای

هزینه تمام شده برای انواع درب اتوماتیک شیشه ای متغیر می باشد، برای تعیین دقیق قیمت درب اتوماتیک شیشه ای بهتر است کارشناس اعزام شود تا بعد از نقشه کشی بتواند قیمت درب اتوماتیک شیشه ای را اعلام نماید. شیشه جز اصلی ساختار درب اتوماتیک است بر اساس ابعاد، میزان متراژ شیشه مورد استفاده، داشتن شکل ظاهری منتظم و یا منحنی، قیمت درب اتوماتیک شما متغیر است.تغییر در ابعاد استاندارد درب اتوماتیک بر نوع موتور و میزان قدرت آن تأثیرگذار است، بر اساس افزایش قدرت موتور هزینه نهایی شما افزایش میابد. ایجاد طرح بر روی شیشه که می تواند طرح های متفاوت از جمله لوگوی تجاری شما را شامل شود و رنگ های متنوع شیشه سکوریت نصب شده نیز به نوبه خود بر قیمت درب اتوماتیک شیشه ای تأثیرگذار هستند.

 

شرکت نصب درب اتوماتیک شیشه ای

شرکت پارس ایمن الکترونیک با بیش از یک دهه فعالیت و خدمت، یکی از شرکت های فعال در زمینه فروش، نصب و راه اندازی و تعمیر انواع درب های اتوماتیک شیشه ای در تهران و حومه می باشد. جهت خرید و یا مشاوره قبل از خرید می توانید با کارشناسان ما در شرکت پارس ایمن الکترونیک تماس گرفته و در صورت نیاز همکاران ما با بازدید از محل شما تمامی هزینه های نصب و راه اندازی درب اتوماتیک مورد نظر شما را به خدمت شما عزیزان اعلام خواهند کرد.

پروژه های نصب درب اتوماتیک شیشه ای پارس ایمن الکترونیک

شرکت پارس ایمن الکترونیک