فروش آنتن مرکزی در تهران به همراه فروش تجهیزات آنتن مرکزی

فروش تجهیزات آنتن مرکزی و نصب و راه اندازی آنتن مرکزی

شرکت پارس ایمن الکترونیک به عنوان یکی از برترین ارائه دهندگان آنتن مرکزی طیف وسیع و متنوعی از خدمات را تحت استاندارد های بروز دستگاه ها و تکنولوژی ها آمادگی خود را در این زمینه اعلام می نماید.این مجموعه مشتاقانه در حال گسترش فعالیت های خود جهت فروش و ارایه خدمات نصب و راه اندازی همچنین پشتیبانی بهتر و کامل تر در زمینه آنتن های مرکزی به مجتمع ها ، سازمان ها و آپارتمان ها بوده و با ارایه خدمات به روز و نوآوری در روش ها تداوم می بخشد.

 

آنتن مرکزی ساختمان

آنتن مرکزی به مجموعه تجهیزاتی گفته می شود که برای دریافت تصاویر تلویزیونی یا ماهواره ای و یا تصاویر ویدئویی مانند دوربین مداربسته و انتقال آن به چندین گیرنده تلویزیونی بکار گرفته می شوند. آنتن مرکزی در واقع یک وسیله تک و مجزا نیست و از چندین بخش متفاوت تشکیل شده است. نحوه کار آن بسیار ساده بوده. با استفاده از آنتن مرکزی برای دیدن تصاویر، تصاویر دوربین های مداربسته به صورت یکی از شبکه های تلویزیونی تبدیل خواهد شد. مشاهده تصاویر به این صورت برای افرادی که هیچ اطلاعات فنی یا کامپیوتری ندارند به راحتی قابل انجام خواهد بود.

 

نصب آنتن مرکزی ماهواره

امکان نصب آنتن مرکزی برای هر واحد وجود دارد؟

در صورتی که بخواهیم برای هر گیرنده یک آنتن مجزا نصب نماییم مشکلاتی بروز خواهند کرد از قبیل محدودیت فضایی پشت بام برای نصب تعداد زیادی آنتن و همچنین اثر انعکاسی و القا یی آنتن ها بر یکدیگر در ضمن هزینه بالای نصب آنتن برای تک تک گیرنده ها، حجم بالای سیم کشی آنتن ها تا گیرنده نیز مشکلاتی به وجود خواهد آورد مثل از بین رفتن زیبایی ظاهر ساختمان و به وجود آمدن جنگلی از آنتن ها.  با توجه به موارد ذکر شده راه کار پیشنهادی این است که از یک آنتن برای تمام گیرنده ها استفاده گردد و چون سیگنال دریافت شده توسط این آنتن برای تمام گیرنده ها کافی نخواهد بود لذا از تجهیزاتی برای افزایش مقدار سیگنال و توزیع آن بین گیرنده ها استفاده می کنیم.

 

سه فاکتور اساسی در انتخاب آنتن مرکزی

** نوع آنتن

** بهره آنتن

** جهت آنتن

نوع آنتن با توجه به تعداد و فرکانس کانال های مورد دریافت تعیین می گردد.جهت آنتن نیز نسبت به فرستنده تلویزیونی‌تنظیم می شود. اگر تمام فرستنده ها یا تعدادی از آن ها در یک جهت باشند از آنتن پهن باند استفاده می شود و اگر در جهت های متفاوت باشند از آنتن تک کانال استفاده می گردد.

 

انواع آنتن

** VHF/UHF/FM

** VHF/UHF

** UHF

 

 VHF
برای دریافت سیگنال FM بهتر است از آنتن جداگانه FM استفاده می گردد بهره آنتن یک مساله مهم است باید آنتن حداقل سیگنال ۰ db رابرای ورودی آمپلی فایر مهیا نماید. در محل های با سیگنال ضعیف باید از آنتن با بهره و اندازه بزرگتر استفاده کرد. در صورتی که باز هم سیگنال مناسب به دست نیامد مجبوریم از پری آمپلی فایر استفاده کنیم. جهت آنتن نیز باید به دقت تنظیم شود. اگر آنتن خوب تنظیم شده باشد نسبت سیگنال هایی که با قسمت جلو آنتن دریافت می گردد به سیگنال هایی که با عقب آنتن دریافت می گردد بیشتر خواهد بود.

 

 

 تجهیزات آنتن مرکزی

اگر بخواهیم تجهیزات آنتن مرکزی را بصورت ساده تری تشریح کنیم باید بگوییم که یک سیستم آنتن مرکزی ابتدایی شامل تجهیزات زیر می باشد.

بخش گیرنده
واحد گیرنده بطور معمول شامل آنتن یا دیش به منظور دریافت سیگنال های درخواستی وهمچنین تجهیزاتی جهت تقویت ، تقسیم و یا حتی فیلتر کردن سیگنال ها می باشد . تقویت کننده آنتن ، بالن ، میکسر ، مدولاتور و تقویت کننده های اولیه از جمله تجهیزاتی هستند که در این قسمت استفاده می شوند.

بخش توزیع
بطور معمول شامل تجهیزاتی از قبیل تقویت کننده های خط ، تقسیم کننده های عبوری ، تقسیم کننده های انشعابی ، پریز های چند منظوره و شبکه ای از کابل ها می باشد و غالباً به سه شکل مختلف طراحی میشود.

الف – ستاره

ب – درختی

ج – آبشاری

د – درختی و ستاره

 

طراحی سیستم توزیع

قدم اول تهیه نقشه ساختمان و علامت گذاری محل پریزها و محل آمپلی فایر است. نحوه توزیع کابل ها نیز از نظر عمودی یا افقی بودن نسبت به شکل ساختمان باید تعیین شود وسپس کابل های لازم تعیین شود. از کابل کشی طولانی و کابل کشی زیگزاگ و حلقوی باید اجتناب کرد و کابل ها را حدالامکان به طور مستقیم کشید. بعد محل تپ آف ها واسپلیتر ها را تعیین می کنیم. طولانی ترین کابل یا کابل با بیشترین تعداد تپ آف ها و اسپلیتر ها را باید برای محاسبه افت سیستم درنظر گرفت. در صورت عدم اطمینان در مورد شاخه با بیشترین افت باید در چندین شاخه افت را محاسبه کرد وشاخه با بیشترین افت را انتخاب نمود.

 

 افت های سیستم توزیع

افت کابل ها : مقداری از سیگنال در حین عبور از کابل کواکسیال افت خواهد کرد مقدار این افت به نوع کابل مورد استفاده وفرکانس سیگنال عبوری بستگی دارد در فرکانس های بالاتر افت بیشتری وجود خواهد داشت بهتر است افت کابل را برای بالاترین فرکانس موجود یا فرکانسی که ممکن است در آینده دریافت شود محاسبه نمود.
افت اسپلیتر ها : مقدار افت در اسپلیتر عبارت است از مقدار ورودی بر حسب db  منهای مقدار خروجی. به عنوان مثال این مقدار برای اسپلیتر دو راه حدود ۵/۳ db وبرای اسپلیتر ۴ راه حدود ۵/۶ الی ۲/۷ دسی بل خواهد بود . معمولاً کارخانجات سازنده مقدار این افت را برای فرکانس های مختلف در جدولی ارائه می کنند.
افت جداسازی: هر تپ آف برای ایزولاسیون گیرنده ها از یکدیگر سیگنال ورودی را مقداری کاهش می دهد وآن را به خروجی فرعی می دهد این افت را افت جداسازی (ایزولاسیون ) می نامند مثلاً اگر یک سیگنال ۲۵db به یک تپ اآف با افت ایزولاسیون ۲۳db اعمال شود در خروجی فرعی مقدار ۲db سیگنال قابل دسترس خواهد بود.

 

بخش دریافت : آنتن (برای دریافت تصاویر تلویزیونی و ماهواره ای) و یا مبدل تصاویر ویدئویی به RF برای دریافت تصاویر ویدئویی مثل دوربین مدار بسته

 بخش تقویت : آمپلی فایرآنتن مرکزی برای تقویت سیگنال دریافتی

 

 

 انتخاب آمپلی فایر

در انتخاب آمپلی فایر باید ۴ مورد را در نظر گرفت ،فرکانس و تعداد کانال های مورد دریافت ، افت کل سیستم، نوع سیگنال ورودی، قابلیت خروجی و مقدار خروجی. اگر کانال های هم جوار زیادی دریافت شود هر کانال برای جلوگیری از تداخل باید فیلتر شود و برای این منظور معمولاً از آمپلی فایرهای تک کانال  استفاده می گردد. مقدار ورودی به علاوه بهره تقویت کننده باید از افت کل سیستم بیشتر شود ومعمولاً ۶ db نیز به این مقدار اضافه می کنند. آمپلی فایرهای تک کانال بعد از فیلتر کردن و بلوکه کردن تمام کانال های دیگر به کار می روند و دارای ۲ نوع کنترل بهره اتوماتیک و دستی هستند. که نوع AGC در شرایط آب و هوایی و محیطی مختلف سطح سیگنال را ثابت نگه می دارند آمپلی فایرها با ورودیUHF/VHF , VHF ساخته شده اند. در ضمن مقدار سیگنال ورودی به علاوه بهره تقویت کننده نباید از توان خروجی آمپلی فایر بیشتر شود. قابلیت یا مقدار خروجی آمپلی فایر مقداری است که تقویت کننده بدون برش و یا مدولاسیون عرضی می تواند تحویل دهد. بعضی از آمپلی فایرها دارای کنترل بهره و اعوجاج و نوسان وتضعیف کننده قابل تنظیم می باشند تا سطح سیگنال یکسانی را برای تمام کانال ها ایجاد کنند.

 

انتخاب پری آمپلی فایر

در محل هایی که سیگنال ضعیف است ممکن است تقویت اولیه سیگنال لازم شود بخاطر همین از پری آمپلی فایر استفاده می شود که به چهار عامل بستگی دارد پوشش باند و فرکانسی بهره و مقدار نویز در آخر هم به توان خروجی بستگی دارد. پری آمپلی فایر ها به صورت UHF یا VHF یا VHF/UHFساخته شده اند بعضی از آن ها دارای مسدود کننده های موج FM هستند تا اگر دریافت FM باعث ایجاد نویز شود آن را بلوکه کنند. پری آمپلی فایر باید سطح سیگنال کافی برای آمپلی فایر توزیع را فراهم کند هنگام استفاده از آمپلی فایرهای تک کانال هم ممکن است یک پری آمپلی فایر لازم شود. تا سیگنال کافی برای عمل کرد صحیحAGC  فراهم گردد. مقدار نویز تولید شده توسط پری آمپلی فایر یا همان عدد نویز نیز باید پایین باشد تا کیفیت سیگنال حفظ شود. تغذیه پری آمپلی فایر که در نزدیکترین فاصله از آنتن نصب شده است از طریق یک منبع تغذیه در داخل ساختمان نیز ممکن است و پس از کاهش دادن ولتاژ به مقدار لازم توسط خطوط سیگنال به پری آمپلی فایر اعمال می شود. توجه کنید بین منبع تغذیه و پری آمپلی فایر یک اسپلیتر معمولی قرار ندهید چون باعث اتصال کوتاه منبع تغذیه می گردد از مبدل تطبیق امپدانس نیز نباید استفاده نمایید.

 

بخش تقسیم: تقسیم کننده های عبوری (تپاف) و تقسیم کننده های انتهایی (اسپلیتر) و سوئیچر (در ماهواره مرکزی) برای تقسیم سیگنال تقویت شده بین گیرنده ها

 بخش انتقال : کابل کواکسیال برای انتقال سیگنال به گیرنده ها

 بصورت استاندارد ساختمان هایی که بیش از یک گیرنده تلویزیونی نیاز دارند باید دارای سیستم آنتن مرکزی باشند. استفاده از تجهیزات آنتن مرکزی در این ساختمان ها دارای مزایای فراوانی است و استفاده نکردن از این تجهیزات نیز پیامدهای منفی دارد.

 

بر آورد سطح سیگنال

تعیین دقیق سطح سیگنال برای طراحی صحیح سیستم مهم و اساسی است لذا با استفاده از یک آنتن مرکزی با بهره مشخص ( در صورت امکان همان آنتنی که نصب خواهد شد ) و یک تلویزیون رنگی قابل حمل و نقل و یک میدان سنج می توان مقدار سیگنال را در محل نصب آنتن مرکزی تعیین کرد. در محل هایی که سیگنال ضعیف است محل آنتن بسیار حساس است. ممکن است در یک محدوده ۱۵ متری تفاوت های فاحشی در مقدار سیگنال وجود داشته باشد ارتفاع آنتن مرکزی نیز در مقدار سیگنال موثر است. ولی این مطلب را باید در نظر داشت که همیشه ارتفاع بالاتر باعث ایجاد سیگنال بیشتر نمی شود بلکه باید مناسب ترین ارتفاع را با آزمایش به دست آورد. میدان سنج نیز برای اندازه گیری سیگنال دریافت شده برای هر کانال به کار می رود. این تست باید در چند جای سایت انجام گیرد و بهترین محل برای آنتن انتخاب گردد. در صورتی که آنتن به دقت انتخاب شود حتی می تواند بعضی تداخل ها را از بین ببرد. با استفاده از تلویزیون رنگی می توان کیفت سیگنال را در هر کانال مشخص کرد ودر صورت وجود تداخل امواج اثر آن را روی تصویر مشاهده نمود.

 

پردازش و ترکیب سیگنال

عمل پردازش سیگنال توسط فیلترها – مسدود کننده ها – ترکیب کننده ها و تضعیف کننده ها انجام می گیرد. در صورت لزوم از مبدل فرکانس UHF به VHF نیز می توان استفاده کرد.

افت عبوری

هنگام عبور سیگنال از داخل تپ آف از ورودی اصلی به خروجی اصلی مقداری افت ایجاد می شود که باید مقدار آن را در محاسبات مد نظر قرار داد . مقدار این افت برای فرکانس های مختلف فرق می کند وتوسط کارخانه سازنده جدولی ارائه می گردد ولی معمولاً تپ آف های با مقدار ایزولاسیون بالا افت عبور ی کمتری دارند.

مزایای استفاده از آنتن مرکزی 

** امکان استفاده از این تجهیزات برای دریافت تصاویر تلویزیونی، ماهواره ای و تصاویر ویدئویی مانند تصویر دوربین مدار بسته در یک سیستم یکپارچه

** دریافت سیگنال مطلوب برای داشتن تصاویری شفاف و فاقد نویز

** جلوگیری از نصب آنتن های متعدد بر روی پشت بام

** دریافت تصاویر شبکه های مختلف با کیفیت یکسان

** مقرون به صرفه بودن

** تعمیر و نگهداری آسان

**  معایب استفاده از آنتن مرکزی

عدم امکان بازپخش تصاویر، با اتصال DVR به آنتن مرکزی امکان بازبینی تصاویر یا دسترسی به منوهای دستگاه در محل نمایش وجود نخواهد داشت با توجه به انتقال تصاویر دوربین های مداربسته به صورت PAL، وضوح تصویر دوربین های مداربسته به شدت در محل نمایش کاهش خواهد یافت.

 

معایب آنتن مرکزی

** اثر انعکاسی و القایی آنتن ها بر یکدیگر و تاثیر منفی روی تصاویر دریافتی

** ایجاد نمایی زشت برای پشت بام به خاطر نصب تعداد زیادی آنتن

** حجم بالای سیم کشی از آنتن ها تا گیرنده ها

** هزینه بالای نصب برای تک تک گیرنده ها

 

MATV

یک سیستمMATV مجموعه ای از تجهیزات اولیه سیگنال تلویزیونی و تجهیزات پردازش و تقویت سیگنال و توزیع آن از طریق کابل های کواکسیال بین گیرنده های تلویزیونی است و هدف از برقراری آن مهیا کردن سطح سیگنال مناسب را برای هر گیرنده جهت دریافت تصویری با کیفیت قابل قبول می باشد.

 

به دو دسته اصلی صفحه بعد تقسیم می گردد

۱-تجهیزات ابتدایی تهیه سیگنال ( HEADEND equipment)

این تجهیزات شامل آنتن و تقویت کننده فیلترها ، مبدل های فرکانسی ، تله موج ها و مچینگ ها می باشد که برای پردازش سیگنال تلویزیونی و رساندن آن به اندازه و کیفیت مطلوب برای گیرنده ها به کار می روند.

 

۲- تجهیزات توزیع سیگنال ( DISTRIBUTION equipment)

شامل قطعاتی چون تقسیم کننده های انشعابی یا مقسم انتهایی (SPLITTER) و تقسیم کننده عبوری یا میانی (TAP OFF) و مقاومت های انتهایی (TEMINATOR) و غیره برای تحویل سیگنال به گیرنده ها و جدا سازی ( ISOLOTION ) هر گیرنده از سیستم می باشد.

 

دسی بل ( db ) :

مقدار سیگنال تلویزیونی را عموماً با واحد میکرو ولت اندازه می گیرند و برای سادگی محاسبات وکم شدن اعشار از دسی بل ( db ) استفاده می گردد که مقدار آن از رابطه :
db = 20 log( E1/E2) محاسبه می گردد. در حقیقت دسی بل چند مرتبه بزرگ یا کوچک بودن سیگنال را نسبت به یک سطح مبنا نشان می دهد . در سیستم های MATV این سطح مبنا (E2 ) را برابر۱۰۰۰ میکرو ولت میگیرند لذا برای خروجی ۱۰۰۰ میکرو ولت بهره برابر صفر دسی بل میشود. تمام مقادیر ضریب تقویت آمپلی فایر ها و افت های سیستم و مقادیر ایزولاسیون به db بیان می شود . در محاسبات بر حسب دسی بل به راحتی می توان مقادیر را جمع یا تفریق کرد. در ادامه بحث ما مبنای بالا را در نظر میگیریم.لازم به ذکر است در بعضی سیستمها ولتاژ مبنا(E2 ) را برابر یک میکرو ولت میگیرند و از رابطه db = 20 log E1 مقدار بهره را به دست می آورند و بر حسب دبی میکرو ولت بیان میکنندکه برای ولتاژ خروجی (E1) یک میکرو ولت مقدار بهره برابر صفر دبی میکرو ولت بدست می آید. در این صورت برای مقدار مبنای ۱۰۰۰ میکرو ولت که در حالت قبلی صفر دسی بل به دست می آمد ۶۰ دبی میکرو ولت بیان می شود.

 

کابل های مورد استفاده در MATV

در کابل کشی سیستم های MATV از کابل کواکسیال ۷۵ اهمی استفاده می گردد . این کابل ها که به آن ها کابل هم محور هم اطلاق می شود دارای یک هادی مرکزی از جنس مس می باشند که وظیفه حمل سیگنال را به عهده دارد و یک شیلد به صورت بافته مسی که دور کابل را گرفته واز اثر القا و تداخل روی سیگنال توسط عوامل خارجی جلوگیری می کند و امکان جذب مستقیم سیگنال توسط هادی مرکزی را از بین می برد . برای اتصال کابل های کواکسیال به تجهیزات MATV از کانکتور های نوع F استفاده می گردد که بسته به نوع کابل سایز آن انتخاب می گردد . کابل های مورد استفاده در سیستم MATV برای خطوط اصلی RG6 – RG11 – RG59 می باشد که تفاوت آن ها در مقدار افت کابل به ازای طول مشخص می باشد . برای فواصل طولانی ( بین چندین ساختمان ) و یا برای مواردی که نیاز به خاک کردن کابل باشد کابل RG11/U استفاده می گردد . در داخل ساختمان نیز معمولاً برای تمام مسیرها به طور یکسان کابل RG59 به کار می رود . برای اتصال پریزها به سیستم بین تپ آف و پریز و یا بین اسپلیتر و پریز بسته به فاصله و تعداد پریزها ی مسیر از کابل های ۳C-2V و ۴/۵C-2V و ۵C-2V استفاده می گردد هرچه ضریب حرف C بالاتر باشد افت کابل کمتر است.

 

 

فروش انواع آنتن مرکزی در تهران

** فروش تمامی تجهیزات از جمله اسپلیتر، تپ آف

** فروش کابل کواکسیال با مارک کرمان، کرمان صادراتی، Televes و سایر کابلها؛

** اجرای تخصصی پروژه های آنتن مرکزی و دیجیتال مرکزی

** فروش ویژه تمامی متعلقات آنتن مرکزی

** آنتن مرکزی UHF & VHF: تمامی مارکهای داخلی و خارجی موجود و رایج در بازار

** (Triax- Televes- Antenkar- Denay – …..)

** اسپلیتر و تپ آف با تمامی مارکهای موجود در بازار

** Triax- Ikiusi- Televes- Teleteyf- Denay- Inpax- FiNETRONiX- Secom- Spaun &…….

** آمپلی فایر با تمامی مارکهای موجود در بازار

Triax- FTE- TeleTeyf- Televes- Ikiusi & …….

** سوییچر و آمپلی فایر مخصوص سیستمهای دیجیتال مرکزی:

** Televes- Dodge- &……

** کابل کواکسیال مخصوص سیستمهای آنتن مرکزی و دیجیتال مرکزی

 

خرید آنتن مرکزی

در آخر باید گفت اگر به دنبال خرید آنتن مرکزی هستید دراینجا مجموعه ای از بهترین کیفیت و قیمت های مناسب و اقتصادی برای کاربران عرضه شده تا در خرید آنتن مرکزی به راحتی از مجموعهای از بهترین قیمت ها و با کیفیت ترین محصولات روز با گارانتی معتبر استفاده نمایند.

 

نصاب آنتن مرکزی در تهران

شرکت پارس ایمن الکترونیک پیمانکار و مجری پروژه های برق صنعتی و ساختمانی، پیمانکار و مجری سیستم های امنیتی حفاظتی و ارتباطی با بیش از ۱۰ سال سابقه و فعالیت مستمر.

 

شرکت پارس ایمن الکترونیک